Psychohematologia – czy grupy krwii mogą służyć przy doborze partnera?

W doborze partnera powinno sie również zwrócic uwagę na grupę krwi.
Isnieja cztery grupy krwi: O, A, B, AB.

Grupa O zwana "Walecznym Łowcą" jest grupą najstarszą. Pierwsi ludzie
trudnili się łowiectwem i zbieractwem. Luzi z grupą O cechuje duża odporność na stresy, łatwość adaptacji do nowych warunków, wiara we własne siły i chęć walki. Skłonni do ryzykanctwa, hazardu. Lubią rywalizować.

Grupa A zwana jest "Spokojnym Rolnikiem. Posiadali ją ludzie, którzy prowadzili osiadły tryb życia. O przywództwie decydowało tu doświadczenie, nie spryt i odwaga. Ludzie z ta grupą  są spokojni, zrównoważeni, nie skorzy do zmian, ostrożni, pełni rezerwy. Przywiązuje się do ludzi i do rzeczy. Popadają w skrajności. Gdy kochają  to calkowicie. Częste zmiany w życiu wywołują u nich frustracjie.

Grupa B zwana "Wiecznym  wędrowcem ' należała do ludzi zajmujących się wypasaniem zwierząt. Są odporni na zmieniające się warunki. Nie pozwalają dochodzić do głosu emocjom. Dlatego obca im jest płomienna milość. Wierzą we własny rozum i zdrowy rozsądek. Zawsze dążą do dominacji.
Po trupach, byle do celu. Długo pielęgnują urazę i zemstwę przygotowują niezwykle starannie.

Grupa krwi AB maja mieszankę cech z grupy A i B. Ludzie ci lubią zmiany i nowe wyzwania. Nie znoszą bezczynności. Lubią się uczyć. Łatwo nawiązują nowe znajomośći. Sympatie często bywają powierzchowne lub przelotne. Bywają humorzaśći.

Według hematopsychologii najlepiej pasują do siebie:
Grupa  O i A  lub O i AB.
Grupa A i B
Grupa B i AB
Jak zatem wynika osoby z grupą O pwinni unikać przedstawicieli z grupą B
Osoby z grupą A, powinni unikać osób z grupą AB.

Powodzenia,  Maria  Marta