Tarot

Karty TAROT należą do jednych z najstarszych instmmentów używanych do przepowiadania przyszłości. Ich głównym zadaniem jest pomoc w celu osiągnięcia szczęścia i zadowolenia w życiu i uniknięcia niepowodzeń. Wróżka Łódź odsłoni przed Tobą rąbka tajemnicy tej magicznej sztuki.

Talia TAROTA posiada 78 kart: 22 Duża Arkana i 56 Mała Arkana. 22 karty Dużej Arkany przedstawiają figury, które oznaczone są numerami od 0 do 22. Każda z 22 kart Dużej Arkany ma swoje indywidualne — bardzo ważne znaczenie.

56 kart Malej Arkany składa się z czterech kolorów: - Kielich (Kier), - Moneta (Karo), - Szpada (Pik), - Pałeczka (Trefl).

Każdy kolor składa się z czternastu kart: od 1 (Asa) do 10 i czterech kart dworskich - Króla, Królowej, Waleta i Pazia. Poszczególny kolor ma swoje indywidualne znaczenie we wróżbie. Kielichy oznaczają - miłość, piękność, radość, zadowolenie, małżeństwo, romans. Monety oznaczają — pieniądze, wartości materialne. Miecze oznaczają — problemy, ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem. Pałeczki oznaczają — mądrość, poprawę, pomysły, energię, naukę, Jednym z najbardziej docenianych faktów reprezentujących TAROT jest ich siła wyczucia niebezpieczeństwa i ich możliwość wskazania właściwej drogi w celu uniknięcia go.

KARTY TAROT NIE PRZEPOWIADAJĄ ŚMIERCI - ostrzegają przed złym, ale nie przepowiadają śmierci. Wróżba z kart TAROT polega nie tylko na indywidualnej interpretacji poszczególnych kart, ale także na połączeniu dwóch lub trzech kart razem i zależy w bardzo dużym stopniu od pozycji poszczególnej karty np: pozycji pozytywnej (stojącej) lub negatywnej (odwróconej). Prawie każdy może nauczyć się wróżby z Kart TAROT i używać tych interesujących kart jako pomocnej ręki. Jednak aby mieć pewność wróżby należy razem z tarotem postawić sobie horoskop z gwiadz. W tym celu należy się udać lub zadzwonić do wróżki Łódź.